This website is now archived at gcworlds2022.sussexcountycroquetclub.org.uk   

What's on Wednesday 3rd August

Please note the start times after the first round are indicative only. Players must be ready to start when the previous match finishes.

What's on the lawns?

Wednesday 3rd August

Completing held-over matches and playoffs so spectators may find lawn disposition is different.

Lawn 11
09:30
Aston Wade v Chris Roberts
12:00
Simon Carter v Judith Hanekom
14:30
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 10
09:30
Naguib Hossam v Lewis Palmer
12:00
Jonathan Powe v Blake Fields
14:30
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 9
09:30
Jose Álvarez-Sala v Tim Jolliff
12:00
Stephen Mulliner v Joi Elebo
Also
Rachel Gee v Jonathan Powe
Also
Ian Burridge v Joi Elebo
Lawn 8
09:30
Mohamed Karem v Morten Weaver
12:00
Manuel Álvarez-Sala v Mark Stephens
Also
Yasser Sayed v Sherif Abdelwahab
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 7
09:30
Matthew Essick v Dominic Nunns
12:00
Tobi Savage v Gerald Ehmes
14:30
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 6
09:30
Euan Burridge v Alison Sharpe
12:00
Ben Rothman v Lionel Tibble
14:30
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 5
09:30
Sherif Abdelwahab v Jack Good
12:00
Robert Fletcher v Stephen Wright
Also
Stephen Mulliner v Nick Archer
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 4
09:30
Karim Ghamry v Stuart M Smith
12:00
Yasser Fathy v Ian Lines
Also
Ahmed Nasr v Miroslav Havlik
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 3
09:30
Ahmed Nasr v Helena Jansson
12:00
Rachel Gee v Lorna Dewar
Also
Euan Burridge v Tim Jolliff
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 2
09:30
Mostafa Nezar v Miroslav Havlik
12:00
Ian Burridge v Nick Archer
14:30
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png
Lawn 1
09:30
Yasser Sayed v Brian Lozano
12:00
William Gee v Pierre Beaudry
Also
Ben Rothman v Dusan Turcer
17:00
unknownplayer-sml1.png v unknownplayer-sml1.png

John-Paul Moberly v Tomass Freimanis on lawn 1, 4 or 5 after first session match.
Robert Fulford v Nelson Morrow on lawn 1, 4 or 5 after second session match.


Last update : 31/07/2022 08:42